فیلم سینمایی پرورشگاه

فیلم سینمایی پرورشگاه به کارگردانی شهربانو سادات، سناریست و کارگردان افغان از تاریخ ٢۷ نومبر 2019 در سینماهای فرانسه نمایش داده شد. این فیلم در جشنواره کن در بخش “دو هفته کارگردانان” نمایش داده شده است . فیلم پرورشگاه دومین فیلم بلند شهربانو سادات است. نخستین فیلم بلند او بنام “گرگ و گوسفند” در نومبر ٢٠١۷ در سینماهای فرانسه نمایش داده شده بود.
شهربانو در سال ۲۰۱۶ برای ساخت فیلم بلند “گرگ و گوسفند” جایزه “هنر و سینما” را به دست آورد. این فیلم نیز در کنار آثار کارگردان‌های مشهوری چون پل شرایدر، الخاندرو خودوروفسکی و مارکو بلوچیو در فستیوال کن نمایش داده شد.
“شهربانو سادات” کارگردان جوان افغانستانی، سال ۱۳۶۹ در ایران متولد شد و پس از چندی با خانواده‌اش به روستای دورافتاده‌ای در افغانستان بازگشت.
فیلمبرداری این ساخته سینمایی پس از یک پیش‌تولید نسبتا طولانی در اواخر اسفندماه ۹۶ فیلمبرداری آن پایان یافت .

فیلم سینمایی پرورشگاه با سه کیفیت عالی برای دانلود قرار داده شده است.


اطلاعات فیلمخلاصه و توضیحاتعوامل فیلم و بازیگران

سال انتشار : 1399

مدت زمان :1 ساعت 30 دئقیقه

کشور : افغانستان

زبان :  فارسی

فیلم سینمایی پرورشگاه

«پرورشگاه وطن» را محبوبه کارمل همسر ببرک کارمل رییس جمهور سابق افغانستان در دوره حاکمیت چپی‌ها و در اوایل دهه شصت خورشیدی در کابل تأسیس کرد. هدف این پرورشگاه تربیت کودکان بی‌سرپرست و آسیب دیده از جنگ، به ویژه تربیت سربازان آینده به حکومت طرفدار شوروی در افغانستان بود. در این پرورشگاه کودکانی از اقوام و مذاهب مختلف سنی، شیعه، اسماعیلی، هندو و سیک افغانستان در کنار همدیگر جمع شده بودند تا افکار جامعه سوسیالیستی را عملی کنند. در داخل این پرورشگاه، مکتب، خوابگاه و فضای ورزشی وجود داشت و هر ساله تعدادی از نوجوانان پرورشگاه را به سفرهای تفریحی به کشور های جماهیر اتحاد شوروی می‌بردند.

داستان فلم برگرفته شده از هشت سال زندگی انور هاشمی یکی از دوستان شهربانو سادات است که سرگذشتش را در پرورشگاه وطن در زمان حکومت ببرک کارمل و داکتر نجیب بیان می کند.

  کارگردان : **************

  تهیه کننده: **************


 

 

 


 

 

 


 

 


 


ثبت نام
اطلاع از
guest
1 اظهار نظر
قدیمی ترین
جدیدترین رای بیشتر
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
سیما

کسی این فیلم را دیده ؟ لطفا نظر تون را بنویسید

حمایت مالی از سایت

برای مخاطبین خارج از کشور

جستجو در کامنت ها

جستجو
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in excerpt
Search in content
comment
Filter by content type
Choose One/Select all
Comments
Attachments
BuddyPress content
Multisite blogs
Users
Taxonomy terms
Custom post types

رهن و اجاره دفترکار